זכוכית מחוסמת

 
 
זכוכית מחוסמת חזקה יותר מזכוכית רגילה, באופן משמעותי. השימוש בה מתבצע לצורכי בטיחות וכן כאשר יש סיכון ממשי בהתקנת זכוכית רגילה. תהליך ייצורה מתבצע על ידי חימום קיצוני ותדירות קירור גבוהה מאוד, ובכך הזכוכית הופכת לקשיחה ולחזקה יותר מזכוכית רגילה. זכוכית מחוסמת מכונה גם זכוכית בטיחות, בשל העובדה שכאשר היא מתנפצת לחלקים, החלקים המנופצים הם לא קצוות חדים של זכוכית רגילה אלא קצוות מעוגלים; לכן הנזק שיכול להיגרם על ידי קצוות אלה קטן יותר.
 

במה נבדלת זכוכית מחוסמת מזכוכית רגילה?

 
ישנם גם מקרים בהם ממקמים את הזכוכית המחוסמת בין שני לוחות זכוכית נוספים; הליך זה נועד להגן על שני הלוחות, לבודדם ולהקשיח אותם, ובכך לוחות הזכוכית בעצמם הופכים למחוסמים. הזכוכית המחוסמת מצויה גם על סוגים שונים של רכבים, בשמשות ובחלונות הצדדיים לצורכי הגנה, וניתן גם להתקינה במקלחונים. במקרה זה הזכוכית המחוסמת מבודדת שתי פלטות אחרות של זכוכית, ובמקרה של פגיעה - פלטות הזכוכית נצמדות לזכוכית המבודדת במקום להתפזר לרסיסים, ובכך מגינות על הנוסעים ברכב.
 

היתרון של זכוכית מחוסמת

 
בנוסף - אופן השבירה של זכוכית מחוסמת שונה מאופן השבירה של זכוכית רגילה. ברגילה כאשר יש פגיעה משמעותית בחלק קטן ממנה, כל פלטת הזכוכית נשברת. במקרה של זכוכית מחוסמת יכול להיווצר סדק או שבר קטן מפגיעה מקומית, ואין הכרח שכל האובייקט יתנפץ לרסיסים.

חברת קליר תעשיות זכוכית בע"מ מתקינה זכוכית מחוסמת בצורה בטיחותית ויעילה, בהתאמה מלאה לצורכי לקוחותיה.